У зв’язку із несприятливими погодними умовами, котрі спостерігаються останнім часом в Тернопільській області енергетики просять бути обережними.

“Внаслідок сильних дощів, що супроводжувалися градом та шквальним вітром відбулось аварійне відключення електропостачання 262 населених пунктів у 13 районах області. – розповів головний інженер ВАТ “Тернопільобленерго” Степан Бартків. – В таких ситуаціях важливо аби люди дотримувалися правил безпеки під час аварійних ситуацій.”

Саме тому тернопільські енергетики нагадують, що смертельно небезпечно не тільки доторкатися, але й підходити ближче ніж на вісім метрів до обірваного проводу, який лежить на землі. А при виявленні обірваного проводу потрібно організувати охорону місця обриву, аби ніхто не постраждав і повідомити про аварійну ситуацію енергетиків.

Важливо пам’ятати, що не лише обірвані проводи становлять небезпеку для життя але і провислі теж, наголошує Степан Бартків. Найчастіше проводи повітряних ліній електропередач провисають і обриваються тоді, коли вони розташовані в кронах чи поблизу дерев. Пошкодження стаються і при наїздах транспорту на опори, а тому, перебуваючи поблизу електропроводів за несприятливих погодних умов, треба бути особливо пильним та обережним.

Сильні грози є причиною не тільки механічних пошкоджень повітряних ліній. При прямих ударах блискавки в електроустановки, в них виникають дуже значні імпульсні грозові перенапруги, які можуть спричинити пошкодження електропроводів та обладнання трансформаторних підстанцій і – щонайважливіше – масове ушкодження дорогих побутових електроприладів, які як правило, найменш захищені.

То ж, енергетики попереджають, що при наближенні грози, вимикайте свої телевізори, пральні машини, холодильники, комп’ютери та інші електроприлади від електромережі. І не тільки вимикачем, який розташований на приладі. Бажано вийняти й штепсельну вилку з розетки.

 

Відділ по роботі з громадськістю ВАТ “Тернопільобленерго”

 

Персональний кабінет

Приєднання до електричних мереж

Інформація для споживачів

Користувачі

Державне соціальне страхування