Шановні споживачі!

    13 квітня 2017 року було прийнято Закон України "Про ринок електричної енергії", який набрав чинності 11 червня 2017 року.
    Згідно з вимогами зазначеного Закону, через  18 місяців з дня набрання ним чинності повинно відбутись відокремлення видів діяльності з розподілу та постачання електричної енергії в енергопостачальних компаніях (в тому числі ВАТ «Тернопільобленерго»).  Тобто на території області повинні бути створені дві нові компанії: одна займатиметься розподілом електроенергії та експлуатацією електромереж, інша – постачанням електроенергії.
    Цим самим постачання електричної енергії споживачам перестане бути монопольним видом діяльності на території області.
    Тому споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів) повинні будуть до 11 грудня 2018 року обрати електропостачальника та укласти з ним договір про постачання електричної енергії.
    Якщо  споживач не обере електропостачальника, постачання електричної енергії йому впродовж не більше 90 днів буде атоматично здійснювати постачальник "останньої надії", визначений на  території області.
    Побутовим та малим непобутовим споживачам постачання буде здійснювати обраний ними електропостачальник,  або постачальник універсальних послуг.

Чи планує держава надавати пільги і субсидії?

На Тернопільщинні розпочався опалювальний сезон і споживачі комунальних послуг надіються на призначення субсидій. Люди звикли отримувати субсидію, але не завжди знають, як працює запропонована державою схема. Адже житлові субсидії призначаються споживачам, і держава тим самим бере на себе зобов’язання сплачувати певну частку коштів за комунальні послуги людей .

Детальніше...

Пропозиції щодо зміни періодів максимального навантаження енергосистеми України

 

В Об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) України зберігається негативна тенденція щодо значної нерівномірності добового графіка споживання електричної енергії особливо в осінньо-зимовий період. Конфігурація добового графіка електроспоживання в цілому по Україні характеризується піком навантаження в години вечірнього максимуму ОЕС України, провалом навантаження в години нічної зони доби та майже рівномірним споживанням електричної енергії протягом годин ранкового максимуму та напівпікової зони.

При цьому нерівномірність добового графіка навантаження ОЕС України становить від 4500 МВТ у літній період до 6500 МВт у зимовий.

Детальніше...

Ставки плати за стандартне приєднання на 2017 рік

У 42 номері газети від 3.03.2017р. «Урядовий кур’єр» оприлюднена постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) №81 від 26.01.2017 року «Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на  2017 рік».

З конкретними розмірами ставок плати за стандартне приєднання електроустановок можна ознайомитися на нашому сайті в розділі «Умови приєднання електроустановок до мереж».

 

 


Офіційний веб-сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

Офіційний веб-сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг