На Тернопільщині створено нове електропостачальне підприємство

На виконання вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила ряд кодексів і правил, які стануть основою для початку функціонування в Україні нової моделі конкурентного ринку електроенергії.
Так, ще 11 червня 2017 року  набув чинності Закон України «Про ринок електричної енергії», а вже через рік – з 11 червня 2018 року, набрали чинності Правила роздрібного ринку електричної енергії, в яких передбачено необхідність  розділення функцій існуючого обленерго на два напрямки діяльності – на дві компанії. Одна з яких виконуватиме функції оператора розподілу електроенергії (виключно обслуговування електромереж), а друга стане постачальником. Це загальносвітова практика і вимога Третього Енергетичного пакету ЄС, який забезпечує конкурентні умови роботи на ринку.
Тож, на вимогу вищезазначеного законодавства на Тернопільщині створено нове електропостачальне підприємство – ТОВ «Тернопільелектропостач». 14 червня 2018 року на відкритому засіданні НКРЕКП компанія отримала ліцензію на постачання електроенергії.
В перспективі новостворене підприємство буде постачати електроенергію  споживачам Тернопільської області.


Energy Online