Через складні погодні умови – частина споживачів перебувала без електропостачання

У зв’язку із складними погодніми умовами – сильними снігопадами, на Тернопільщині сьогодні  було знеструмлено понад 150 трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВ.

Як повідомив заступник головного інженера з розподільчих мереж  ВАТ “Тернопільобленерго”, Роман Дорош, на ранок 9 лютого без електропостачання перебували 25 населених пунктів області

Найбільше споживачів було знеструмелно у Заліщицькому районі – 9 населених пунктів та у Борщівському – 8 населених пунтків. У Козівському і Кременецькому районах без електропостачання перебували по 4 населених пункти.

Станом на 10 годину 9 лютого залишилося знеструмленими 20 населених пунктів, 115 трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВ та 8 електроліній напругою 10кВ.

Енергетики нагадують, що у разі пошкодження ліній електропередач не можна наближатися до обірваних дротів ближче, ніж на 8 метрів і не намагатися усунути проблему самостійно.

Наразі аварійні бригади ВАТ “Тернопільобленерго” продовжують відновні роботи на різних об'єктах області.

Інформація ВАТ “Тернопільобленерго” про проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом

Відповідно до постанови НКРЕ від 26.07.2013р. №1030 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання», та постанови НКРЕКП від 27.07.2017р. № 972 «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики ,  від 23 липня  2013 року № 1009» ВАТ «Тернопільобленерго»  оприлюднює інформацію про зміну структури та рівнів тарифів на передачу та постачання електричної енергії на території Тернопільської області з 1 квітня 2018 року  у випадку застосування моделі стимулюючого регулювання.

Детальніше...

Шановні споживачі!

    13 квітня 2017 року було прийнято Закон України "Про ринок електричної енергії", який набрав чинності 11 червня 2017 року.
    Згідно з вимогами зазначеного Закону, через  18 місяців з дня набрання ним чинності повинно відбутись відокремлення видів діяльності з розподілу та постачання електричної енергії в енергопостачальних компаніях (в тому числі ВАТ «Тернопільобленерго»).  Тобто на території області повинні бути створені дві нові компанії: одна займатиметься розподілом електроенергії та експлуатацією електромереж, інша – постачанням електроенергії.
    Цим самим постачання електричної енергії споживачам перестане бути монопольним видом діяльності на території області.
    Тому споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів) повинні будуть до 11 грудня 2018 року обрати електропостачальника та укласти з ним договір про постачання електричної енергії.
    Якщо  споживач не обере електропостачальника, постачання електричної енергії йому впродовж не більше 90 днів буде атоматично здійснювати постачальник "останньої надії", визначений на  території області.
    Побутовим та малим непобутовим споживачам постачання буде здійснювати обраний ними електропостачальник,  або постачальник універсальних послуг.

Через борги за електроенергію не пускатимуть за кордон

Останнім часом вкрай почастішали випадки, коли українців не пускають за кордон через борги, однією з причин цього є і неоплачені комунальні платежі.
У ВАТ «Тернопільобленерго» поки що таких ситуацій не було, але боржників вистачає. Станом на 1 листопада цього року борг споживачів становить 51 750 657,46 гривень, в тому числі заборгованість попередніх років 688 8212,81 гривень.
Енергетики наголошують, що згідно законодавства немає значення яку суму заборгував споживач, має значення факт заборгованості. Завчасно дізнатися чи є боржник у списку «невиїзних» тернополян немає змоги, тому  потрібно дотримуватись  термінів оплати комунальних послуг згідно укладених договорів.

Детальніше...

Офіційний веб-сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

Офіційний веб-сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг