Профілактика виробничого травматизму та професійних захворювань

У І півріччі 2021 року страхові експерти з охорони праці Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області провели організаційні та практичні заходи з питань профілактики нещасних випадків на підприємствах, в організаціях та установах м.Тернополя.

Приміром, страхувальникам було надано 15 консультацій, спрямованих на вирішення питань збереження здоров’я людини на робочому місці, взято участь у 2 засіданнях «круглого столу», проведенні 6 нарад з питань охорони праці безпосередньо на підприємствах, взято участь в проведенні 12 навчань з питань перевірок знань з охорони праці. Поряд з цим, страхові експерти з охорони праці взяли участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 11 підприємствах м.Тернополя.
Спеціалісти Фонду у разі порушень та недоліків у створенні роботодавцями належних умов праці, виступають радниками та консультантами у забезпеченні належного функціонування СУОП, роз’яснюючи та допомагаючи.
Пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці посідає важливе місце у профілактичній роботі, впливає на формування у громадян знань про необхідність власної безпеки та оточуючих, дотримання інструкцій і вимог. Так, працівники відділення публікують в пресі відповідні матеріали, заохочуючи тернополян уважніше ставитись до безпечних умов праці, які можуть вберегти життя.
У порівнянні з минулим роком кількість випадків виробничого травматизму в м. Тернополі зменшилася на 35,3 відсотки (2020р - 17 випадків; 2021р - 11випадків), що свідчить: робота, яку проводять страхові експерти Фонду не була марною та й роботодавці стали відповідальніше дбати про стан охорони праці.
Приємно спостерігати, коли працівники при виконанні ремонтних робіт на вулицях та автошляхах, на будівництві та інших місцях з підвищеним ризиком травматизму перебувають у захисних касках, світловідбиваючих жилетах та інших засобах індивідуального захисту.
Працівники відділу профілактики страхових випадків не в змозі охопити усю структуру виробничої сфери м.Тернополя, тому звертаємося до розуміння та відповідальності керівників, які мають належно виконувати вимоги законодавства з охорони праці у очолюваних ними колективах.
Діяльність працівників Фонду направлена на взаємодію, ділову співпрацю в належному вирішенні проблемних завдань, наданні допомоги, консультацій щодо профілактики виробничого травматизму, гострих професійних захворювань.
Завжди готові надати методичну допомогу, роз’яснити, проконсультувати, порадити.
Для консультацій з питань охорони праці просимо звертатися за адресою: м.Тернопіль, вул.Танцорова, 51 (3-й пов., каб. 307), або телефонувати за номером 52‑30‑27.

Персональний кабінет

Приєднання до електричних мереж

Інформація для споживачів

Користувачі

Державне соціальне страхування