Консультуємо: медикаментозне забезпечення потерпілих на виробництві

На сьогоднішній час значна кількість потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань потребують тієї чи іншої допомоги, у тому числі і допомоги на реабілітаційні заходи (медична, соціальна та професійна реабілітація).

Тернопільським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України здійснюється забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання медичними та соціальними послугами відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які направлені на відновлення здоров’я потерпілих, усунення наслідків захворювання та травм, зменшення наявних обмежень пересування та самообслуговування.
Зокрема, право на забезпечення лікарськими засобами, виробами медичного призначення мають потерпілі на виробництві, які перебувають на обліку за місцем реєстрації їх особових справ за прямими наслідками страхового випадку, згідно Постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про організацію лікування, медичної реабілітації та забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами та виробами медичного призначення» від 09.06.2010 N 18.
У разі самостійного придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення їх вартість компенсується потерпілим чи законним представникам потерпілих, роботодавцям за цінами у розмірі не більше вартості лікарських засобів, виробів медичного призначення в аптечних закладах (постачальників, виробників), з якими укладено договори, за умови перебування потерпілого на обліку та на підставі оригіналів розрахункових документів, що підтверджують їх витрати.
Для відшкодування вартості самостійно придбаних лікарських засобів необхідно надати до відділення наступні документи:
- заяву;
- перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, визначений лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я;
- оригінали фіскальних чеків, отриманих в аптеці;
- виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о;
Рішення про відшкодування витрат потерпілому, законному представнику потерпілого чи роботодавцю, приймається протягом 10 днів з дня отримання всіх документів, що підтверджують їх витрати.

У 2020 році Тернопільським міським відділенням було забезпечено лікарськими засобами та виробами медичного призначення 19 потерпілих на суму майже 214 тис. грн., за І-ше півріччя 2021 року – 16 потерпілих на суму 136 тис грн.
За довідками звертатись до Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській обл. за телефоном: (0352) 43-49-46.

Персональний кабінет

Приєднання до електричних мереж

Інформація для споживачів

Користувачі

Державне соціальне страхування