Застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, мають право пройти реабілітаційне лікування

Пандемія коронавірусу, яка охопила світ у 2020 році, докорінно змінила життя українців. Причому зміни торкнулися роботи та доходів, способу життя, дозвілля та спілкування, і в першу чергу – здоров’я. Захворювання на коронавірусну хворобу може викликати ускладнення, зокрема, вражати серцево-судинну та нервову систему людини, призводити до інвалідності. За наявності медичних показів, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, мають право пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів.

Згідно з «Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» визначене застрахованої особи мають право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, жіночої консультації.
За рахунок коштів Фонду застраховані особи мають можливість відновити своє здоров’я в умовах санаторно-курортних закладів України. Відповідно до медичних показань застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.
Застрахована особа направляється на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за кошти Фонду за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК), де перебуває пацієнт. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності.
Після оформлення висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган Фонду про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу. Пацієнт передає представнику Фонду відповідну заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору із санаторно-курортним закладом. Важливою рисою реабілітаційного лікування є те, що воно для застрахованої особи - безкоштовне, а на період такого лікування в установленому порядку видається листок непрацездатності.
Саме вчасна реабілітація осіб є одним з головних чинників упередження настання інвалідності та подальшого відновлення і компенсації порушених функцій організму, соціально -побутового і професійного відновлення хворого.
Звертаємо увагу, що усі санаторно-курортні заклади, до яких направляються пацієнти за кошти Фонду, суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції і гарантують безпеку застрахованих осіб.
Консультації та роз'яснення щодо реабілітаційного лікування застрахованих осіб в м. Тернополі можна отримати у Тернопільському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова, буд. 51 (каб. 310) або за телефоном 43-49-46.

Персональний кабінет

Приєднання до електричних мереж

Інформація для споживачів

Користувачі

Державне соціальне страхування