Фінансування заяв-розрахунків Тернопільським міським відділенням

Тернопільське міське відділення управління Фонду соціального страхування України в Тернопільській області здійснює фінансування заяв-розрахунків на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам упродовж одного робочого дня. Зокрема, в оперативному режимі фінансуються допомога по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними) і допомога по вагітності та пологах.

Так, сьогодні, 16 листопада 2020 року, відділення ФССУ профінансувало заяви-розрахунки, прийняті від страхувальників, по 10 листопада 2020 року включно в обсязі 100%.
Загалом по 16 листопада 2020 року, Тернопільським міським відділенням Фонду соціального страхування проведено виплату на допомогу:

Працюючим, які знаходились на самоізоляції під медичним наглядом задля протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, сума компенсації втраченого за цей час заробітку від Фонду соціального страхування України сягнула 978,181 тис. грн..
Звертаємо увагу, що така допомога фінансується ФССУ на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11». Направлення на оплачувану Фондом соціального страхування України самоізоляцію під медичним наглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на коронавірусну хворобу. На період карантину відкрити відповідний листок непрацездатності можливо у дистанційному режимі – для цього працівник має телефоном звернутись до свого сімейного лікаря.
Тривалість самоізоляції під медичним наглядом відповідно до діючих нормативно-правових актів і галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я складає 14 днів. Як і в загальних випадках, лікарняний листок спочатку видається на п’ять днів з наступним продовженням.
Сума компенсації втраченого за цей період заробітку складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу та 100% – для медичних працівників. ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.