Відкрите акціонерне товариство "Тернопільобленерго" бере свій початок від Тернопільської обласної експлуатаційної контори "Сільенерго", навколо якої в наступному об’єдналися в єдине обласне підприємство електричних мереж дрібніші електроенергетичні підприємства, організації та малі ГЕС.
Тернопільська обласна експлуатаційна контору “Сільенерго” організовали 25-го січня 1958 року на підставі постанови РМ УРСР №1446 від 22 грудня 1957 року та наказу Міністерства сільського господарства УРСР №990 від 31 грудня 1957 року.
Тернопільська обласна експлуатаційна контора “Сільенерго” була у підпорядкуванні Головного управління сільської електрифiкацiї “Укрголовсiльелектро” Міністерства сільського господарства УРСР.
Відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР №776 вiд 17 червня 1955 року в межах загального плану чисельності адміністративного управлінського персоналу міністерства сільського господарства УРСР організовані вiддiлення:
1. Бучацьке експлуатаційне вiддiлення "Сiльенерго” Тернопільської обласної контори з червня 1959 р.
2. Березовицьке експлуатаційне вiддiлення “Сiльенерго” з червня 1960 року.
На виконання Постанови РМ УРСР №1418 від 24 серпня 1960 року, наказу Міністерства сільського господарства УРСР №900 від 30 вересня 1960 року Тернопільська обласна експлуатаційна контора “Сільенерго” була перейменована в Тернопільське електричне експлуатаційне управління сільського господарства УРСР, одночасно з цим Бучацьке та Березовицьке експлуатаційні відділення Тернопільської обласної контори „Сільенерго” перейменовані в Бучацький та Березовицький райони електромереж Тернопільського енергетичного експлуатаційного управління сільського господарства УРСР. На той час в склад Тернопільського енергоуправління  входили Скородинська, Коропецька, П'ятничанська та Більче-3олотецька гідроелектростанції відповідно з мережами 10 кВ.
На підставі наказу Українського Республіканського об'єднання РМ УРСР "Укрсільгосптехніка" №122 від 14 липня 1961 року був створений Український Республіканський трест сільських електростанцій і електромереж "Укрсільенерго", відповідно і Обласне енергоуправління сільського господарства з усіма його енергогосподарством підпорядковувалися цьому тресту.
Відповідно до наказу Українського республіканського об'єднання "Укрсільгосптехніка" №194 від 30 серпня 1961 року та №215 від 18 вересня 1961 року були організовані Лановецький район електромереж, також до складу Обленергоуправління сільського господарства увійшли Червоноградська і Кудринецька гідроелектростанції.
На підставі наказу Республіканського об'єднання "Укрсільгосптехніка" № 242 від 28 травня 1962 року було організовано Козівський район електромереж з жовтня 1962 року, з 1963 року — Борщівський.
З травня 1963 року був організований Борщівський РЕМ на базі Більче-Золотецької, П'ятничанської, Кудринецької ГЕС та Борщівської підстанції.
На підставі наказу Міністра енергетики та електрифікації УРСР № 119 від 23 квітня 1964 року був утворений Підволочиський район електромереж Тернопільського управління сільського господарства.
Згідно з наказом Міністра енергетики та електрифікації УРСР №238 від 17 серпня 1965 року були організовані Чортківський, Заліщицький, Кременецький райони електромереж обласного енергетичного управління сільського господарства з ліквідацією Скородинської ГЕС як самостійної одиниці.
На основі наказу Міністерства енергетики та електрифікації УРСР №148 від 4 червня 1966 року були утворені Гусятинський, Бережанський, Теребовлянський, Шумський, Збаразький райони електромереж.
У 1966 році в області вступає в дію підстанція 330 кВ "Тернопільська" з двостороннім живленням від Бурштинської та Ладижинської державних електростанцій.
У 1967 році всі промислові підприємства та сільське господарство області перевели на енергозабезпечення від державної енергосистеми і взято курс на повне завершення електрифікації області.
У 1970 році колектив підприємства один з перших склав рапорт державним органам, міністерству, про повне завершення електрифікації області і був нагороджений почесною ювілейною відзнакою.
На підставі наказів Міненерго УРСР від 10.02.1972 р. №23 та №39 від 13 березня 1972 року Тернопільське енергетичне експлуатаційне управління сільського господарства було перейменоване у Тернопільське обласне підприємство сільських електромереж. Одночасно з цим райони електромереж були ліквідовані як підприємства на самостійному балансі і підпорядковані на правах цехів обласному підприємству сільських електромереж.
Існуюча Тернопільська дирекція з будівництва ліній електропередач та підстанцій при Тернопільському енергоуправлінні сільського господарства була ліквідована а її функції передані відділу капітального будівництва Тернопільського обласного підприємства сільських електромереж.
У 1972 році для обласного підприємства електромереж була введена нова виробнича база з розміщенням виробничих служб, відділів та побутових приміщень (перша в Україні серед підприємств сільських електромереж).
На виконання наказу міністра енергетики і електрифікації УРСР №71 від 24 квітня 1973 року Тернопільське обласне підприємство сільських електромереж було підпорядковане районному енергоуправлінню „Вінницяенерго”.
Рішенням Ради Міністрів УРСР №21-2876/2 від 12 серпня 1975 року та наказом Міністерства енергетики і електрифікації УРСР №125 від 14 серпня 1975 року районне енергоуправління "Вінницяенерго" було перетворено в виробниче енергетичне об'єднання (ВЕО) "Вінницяенерго". З того часу Тернопільське обласне підприємство сільських електромереж стало виробничою одиницею, яка входила до складу ВЕО "Вінницяенерго".
Станом на 1 січня 1978 року в Тернопільській області було два електромережних підприємства: Тернопільське обласне підприємство сільських електричних мереж та Тернопільське підприємство електромереж.
Існування в області двох електромережних підприємств створювало певні труднощі в управлінні електроенергетичним господарством, негативно відбивалося на показниках їх роботи.
На виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 14.02.1978 р. №97 наказом міністра енергетики та електрифікації УРСР від 15.02.1978 року №31 та наказом виробничого енергетичного об'єднання „Вінницяенерго” від 17.02.1978 року №22 ліквідували Тернопільське обласне підприємство сільських електричних мереж та Тернопільське підприємство електромереж і на їх базі з 1 березня 1978 року було утворене Тернопільське обласне підприємство електромереж.
До складу Тернопільського обласного підприємства електромереж ввійшли утворені в кожному адміністративному районі і м. Тернополі структурні підрозділи райони електричних мереж (РЕМ), з функціями електрозабезпечення споживачів та здійснення експлуатаційного обслуговування електричних мереж.
На підставі наказу Міненерго УРСР №174 від 16.101978 року ліквідували Тернопільське обласне підприємство енергозбуту. Відповідно до наказу об'єднання "Вінницяенерго" №188 від 17.11.1978 р. були передані обласним підприємствам електромереж функції збуту електроенергії, контролю за режимом електроспоживання, ремонту та експлуатації приладів обліку та теплової енергії.
На основі наказу №2 від 2 січня 1979 року Тернопільське обласне підприємство енергозбуту було прийняте до складу Тернопільського ОПЕС і створено одне комплексне підприємство.
Створення в області єдиного комплексного підприємства дозволило створити виробничі служби, оснащені всіма необхідними приладами, інструментом, механізмами, укомплектовані технічно грамотними з великим виробничим досвідом спеціалістами.
На виконання рішення Ради об'єднання "Вінницяенерго" від 16 квітня 1981 року з метою посилення ефективності інспекторської роботи енергонагляду за споживачами на підконтрольних об’єктах станом на липень 1981 року при кожному районі електромереж створено інспекторські групи, а при обласному підприємстві — обласна енергоінспекція.
Така структура зберігалася до 1995 року. В 1995 році в зв’язку з реструктуризацією енергетики, згідно з Указом Президента України від 4 квітня 1995 року №282/95 та наказу Міненерго України від 28.07.1995 року № 134, на базі підприємства створена Державна акціонерна енергетична компанія (ДАЕК) "Тернопільобленерго" з збереженням усіх виробничих функцій.
15 лютого 1999 року на підставі ухвали загальних зборів акціонерів ДАЕК "Тернопільобленерго" перетворено у відкрите акціонерне товариство "Тернопільобленерго".

Персональний кабінет

Приєднання до електричних мереж

Інформація для споживачів

Користувачі

Державне соціальне страхування