Сторінки електрифікації Тернопільщини

ВАТ "Тернопільобленерго” є комплексною структурою для здійснення експлуатаційного обслуговування електролiнiй i трансформаторних пiдстанцiй напругою 110-35 кіловольт, розподільчих електромереж 10-0,4 кіловольт, розподілу і збуту електричної енергії споживачам Тернопільської області.
Електропостачання споживачів Тернопільської області здiйснюєтъся від ПС 330 кВ “Тернопільська”, яка отримує електричну енергію від державних районних електричних станцій “Бурштинська”, “Ладижинська” та Хмельницької АЕС лiнiями 330 кіловольт “Бурштин-Тернопіль” і “Хмельницький-Тернопіль”.
Від підстанції 330 кВ “Тернопільська” променями на пiвнiч, південь, схід i захід розходяться лiнiї 110 кВ у центри електронавантажень — Кременець, Козова, Чортків, Борщів, Теребовля, Бучач, Зборів, Бережани, Скалат, Монастириськ, Підгайці. Від них у свою чергу відходять лiнiї 35 кВ до пiдстанцiй 35/10 кВ, яких в області сьогодні є 111.
До споживачів електроенергія приходить лiнiями напругою 380 вольт від пiдстанцiй 10/0,4 кВ, яких в області майже 6000.
Електрифікація Тернопільської області розпочиналася із міста Тернополя, де 16 травня 1896 року бургомістр Володимир Лучаківський, українець за походженням, зібрав засідання ради у кількості 36 осіб для розгляду питання про будівництво у Тернополі центральної електростанції для електроосвітлення міста.

Народження компанії «Тернопільобленерго»

Відкрите акціонерне товариство "Тернопільобленерго" бере свій початок від Тернопільської обласної експлуатаційної контори "Сільенерго", навколо якої в наступному об’єдналися в єдине обласне підприємство електричних мереж дрібніші електроенергетичні підприємства, організації та малі ГЕС.
Тернопільська обласна експлуатаційна контору “Сільенерго” організовали 25-го січня 1958 року на підставі постанови РМ УРСР №1446 від 22 грудня 1957 року та наказу Міністерства сільського господарства УРСР №990 від 31 грудня 1957 року.
Тернопільська обласна експлуатаційна контора “Сільенерго” була у підпорядкуванні Головного управління сільської електрифiкацiї “Укрголовсiльелектро” Міністерства сільського господарства УРСР.
Відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР №776 вiд 17 червня 1955 року в межах загального плану чисельності адміністративного управлінського персоналу міністерства сільського господарства УРСР організовані вiддiлення:
1. Бучацьке експлуатаційне вiддiлення "Сiльенерго” Тернопільської обласної контори з червня 1959 р.
2. Березовицьке експлуатаційне вiддiлення “Сiльенерго” з червня 1960 року.
На виконання Постанови РМ УРСР №1418 від 24 серпня 1960 року, наказу Міністерства сільського господарства УРСР №900 від 30 вересня 1960 року Тернопільська обласна експлуатаційна контора “Сільенерго” була перейменована в Тернопільське електричне експлуатаційне управління сільського господарства УРСР, одночасно з цим Бучацьке та Березовицьке експлуатаційні відділення Тернопільської обласної контори „Сільенерго” перейменовані в Бучацький та Березовицький райони електромереж Тернопільського енергетичного експлуатаційного управління сільського господарства УРСР. На той час в склад Тернопільського енергоуправління  входили Скородинська, Коропецька, П'ятничанська та Більче-3олотецька гідроелектростанції відповідно з мережами 10 кВ.

Визначні особистості енергетики краю

 

Персональний кабінет

Приєднання до електричних мереж

Інформація для споживачів

Користувачі

Державне соціальне страхування