Порядок переходу на тарифи, диференційовані за періодами часу

ПОРЯДОК

переходу на розрахунок за електричну енергію за  тарифами диференційованими за періодами часу.

I. Організаційні етапи  переходу.

 

1.1. При бажанні споживача перейти на розрахунки за спожиту електроенергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, споживач повинен звернутися з заявою (Додаток 1)  на ім’я директора енергозбуту ВАТ «Тернопільобленерго» про встановлення багатотарифного обліку та переходу на розрахунки за спожиту електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу. Фізичні особи до заяви додають копію договору  про користування електроенергією, а юридичні – копію першої та останньої сторінки договору про постачання електроенергії, та додатку № 3 до договору.

1.2. На основі погодженої заяви службою приладів обліку і метрології ВАТ «Тернопільобленерго»  видаються організаційно-технічні  заходи із вказанням вимог, які має виконати споживач для забезпечення переходу на розрахунок за спожиту електроенергію по зонному тарифу. (Додаток 2, Додаток 3).

1.3. Для розрахунків  за спожиту електроенергію мають використовуватись засоби обліку, рекомендовані ВАТ «Тернопільобленерго», які пройшли повірку і відповідають вимогам Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

1.4. Всі придбані прилади обліку підлягають обов’язковій параметризації або перевірці правильності параметризації в ВАТ «Тернопільобленерго» із обов’язковим складанням акту параметризації .

Первинна параметризація засобу обліку для побутового споживача забезпечується за рахунок електророзподільного підприємства.

1.5. Після отримання  організаційно-технічних заходів   і протоколу параметризації приладу обліку, споживач звертається у відповідний район електромереж (РЕМ) для проведення  встановлення або заміни приладу обліку.

1.6. Відповідні підрозділи РЕМ виписують рахунки на оплату послуг за проведення  встановлення або заміну електролічильника. Після оплати   послуг, персонал по експлуатації приладів обліку проводить встановлення  або заміну електролічильника.

1.7. Після виконання робіт по заміні (встановленні) приладу обліку, переоформленню договору про користування (постачання) електричної енергії споживач отримує право розраховуватись за спожиту електроенергію за зонними тарифами.

 

II. Застосування коефіцієнтів при розрахунках за тарифами диференційованими за періодами часу.

 

2.1. Для населення - за наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення та споживачів, прирівняних до населення, проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:

2.1.1. За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

-     0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);

-     повний тариф у інший години доби.

2.1.2. За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

-     1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);

-     повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);

-     0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

При визначенні вартості спожитої електроенергії за кожним рівнем тарифу застосовується питома вага обсягу електроенергії, що спожита у відповідній зоні доби протягом розрахункового періоду, до загального обсягу спожитої електроенергії в цьому періоді.

2.2. Для юридичних споживачів:

Розрахунки із споживачами (крім населення і населених пунктів) за електроенергію, в яких встановлені двозонні  та тризонні лічильники диференційовані за періодами часу, здійснюються, виходячи із рівня роздрібних тарифів. Ставка тарифу для кожного періоду часу визначається шляхом множення встановленого роздрібного тарифу для споживачів на відповідний тарифний коефіцієнт.

Для визначення рівня ставок двозонних тарифів, диференційованих за періодами часу, для кожного періоду встановлюються такі тарифні коефіцієнти: нічний період - 0,35, денний період - 1,8; а для тризонних тарифів – нічний період - 0,25,  напівпіковий - 1,02, піковий - 1,8.

2.3. Розрахунки за електричну енергію, яка відпускається на потреби зовнішнього освітлення, здійснюється за єдиним роздрібним тарифом відповідного класу напруги із застосуванням коефіцієнта 0,6 у межах встановлених зон доби. В інші години доби застосовується єдиний роздрібний тариф відповідного класу напруги.

 

Для визначення обсягів електричної енергії на потреби зовнішнього освітлення населених пунктів мають використовувати окремі прилади диференційованого обліку електричної енергії.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

 


Офіційний веб-сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

Офіційний веб-сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг